Protingi namai – išmanieji namai: kas tai ir kodėl ateityje vis dažniau susidursime su šiuo terminu?

Išmanieji namai – prieš penketą metų šis terminas mums buvo labiau sietinas su mokslinės fantastikos kūriniais ar nevisai pagrįstomis žiniomis rastomis internetiniuose technologijų naujienų puslapiuose, tačiau šiandien tokio tipo namai iš lėto, bet užtikrintai užsitarnauja sau gerą vardą nekilnojamojo turto rinkoje. MarketsandMarkets atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad išmaniųjų namų pardavimai iki 2020 metų išaugs 58.7 milijardais JAV dolerių. Lietuvojepastaraisiais metais taip pat galima pastebėti, kad vis dažniau, dėl tokių namų teikiamų privalumų, jų paklausa ėmė augti. Taigi kas yra išmanieji namai ir kokie jų privalumai?
Į pastarąjį klausimą galima atsakyti kitais po jo sekančiais klausimais: ar kartais išėję iš namų pagalvojote ar išjungėte šviesą? Ar išvykę į kelionę nesusimąstote ar išjungėte lygintuvą arba orkaitę? Išmanieji namai atsako į visus šiuos nerimą keliančius klausymus. Jums tereikia pasižiūrėti į telefone esančią programėlę, kurios pagalba galėsite komunikuoti su visa elektronine įranga esančia išmaniuosiuose namuose. Bet kuris aparatas jūsų namuose, kuris naudoja elektrą, gali būti prijungtas prie sistemos, kurią valdote jūs. Į tokią namų sistemą paprastai įeina: signalizacija, termostatas, apšvietimas, buitinė technika ir kita.
Termostatas išmaniuosiuose namuose. Išmanusis termostatas – greitas ir pakankamai pigus būdas pagerinti namus. Toks termostatas geba prisitaikyti prie savininko įpročių bei pomėgių ir reguliuoti nustatymus pagal juos. Kita puiki išmaniojo termostato funkcija – jis internete gali rasti orų prognozes, pagal kurias paruošiama mėnesinė ataskaita, kuri padės stebėti išlaidas bei sutaupyti.
Apšvietimas išmaniuosiuose namuose. Išmaniuose namuose jūs turite galimybę reguliuoti apšvietimą per savo telefoną, pavyzdžiui: nustatyti laiką, kad jums grįžus namo šviesa automatiškai įsijungtų. Programėle taip pat galite reguliuoti estetinę apšvietimo pusę: vaikų kambaryje nustatyti žaismingos spalvos apšvietimą; svetainėje pasirinktu būdu pritemdyti šviesą, kad galėtumėte žiūrėti savo mėgstamą televizijos programą.
Buitinė technika išmaniuosiuose namuose. Bet kokia nauja buitinė technika namuose pakelia jo vertę, o išmani technika tai padaro dvigubai. Pavyzdžiui: Whirpool skalbimo / džiovinimo mašinos, virtuvės technika stebi suvartojamos energijos ir išlaidų santykį ir gali rasti tinkamiausią momentą elektros energijai sutaupyti. Visi pranešimai, įspėjimai ir informacija savininkui suteikiama per telefoninę programėlę.  

Mūsų komanda turi ilgamete patirtį inžineriniuose darbuose, todėl be didelių sunkumų galėtume jums įrengi protingus namus pagal jūsų poreikius.