Drąsiai galime teigti, kad beveik nėra nei vienų namų, butų, ofisų, visuomeninių pastatų, kuriuose nebūtų suklyjuotų plytelių ant grindų ir ant sienų. Plytelių pasirinkimas yra labai didelis ir plytelių būna įvairių rūšių. Akmens masės plytelės, keraminės plytelės, klinkerio plytelės, akmens masės keraminės plytelės, mozaikinės plytelės, marmuro plytelės. Vienos jų gali būti skirtos klijuoti lauke (atsparios temperaturų svyravimams, drėgmei ir kt.) kitos pastato viduje. grindu-danga-2Vienos jų gali būti glazūruotos kitos neglazūruotos. Glazūruotos plytelės paviršius yra padengtas stiklišku, blizgiu, vandens nepraleidžiančiu sluoksniu – glazūra. Pati glazūra turi būti atspari termiškai ir atspari skeldėjimui. Pirkdami plytelės būtinai turite kartu su pardavėju išsiaiškinti kokia bus jūsų plytelių paskirtis ir kokiomis sąlygomis tos plytelės bus naudojamos. Plytelės kurios skirtos klijuoti ant sienų, jos dažniausiai netinka klijuoti ant grindų, nes jų atsparumo klasė dažniausiai neatitinka, tačiau plytelės kurios skirtos klijuoti ant grindų, jas dažnu atveju galima klijuoti ir ant sienų. Perkant plyteles visuomet reikia užsisakyti truputi didesnį kiekį plytelių, negu jūsų plytelėmis klijuojamas patalpos plotas. Kaip jau minėjome plytelių yra labai įvairių rūšių, spalvų – atspalvių, formų ir išmatavimų, todėl kartais būna labai sunku paskaičiuoti tikslų jų kiekį, todėl patariama įsigyti nuo 5% iki 10% daugiau plytelių negu jūsų plytelėmis klijuojamas patalpos plotas. Plytelių didesnis kiekis reikalingas tam, kad nevisur įmanoma sudėti sveikas plyteles, nes jas reikia pjaustyti, o tas nupjautas plyteles ne visuomet galima panaudoti, todėl tenka jas išmesti, todėl susidaro atliekų ir to pasekoje reikalingas plytelių rezervas, kuris yra kaip jau ir minėjome 5-10% didesnis kiekis nuo bendro klijuojamo plytelėmis ploto.

SUŽINOKITE KAINĄ

Pradedame klijuoti plyteles

Prieš pradedant klijuoti plytele visų pirma reikia įsitikinti ar pagrindas ant kurių klijuosime plyteles yra paruoštas plytelių klijavimui. Pagrindas turi būti lygus, kad geriau klijuotusi ir geriau laikytusi gali būti šiek tiek pašiauštas, tačiau neturi būti jokių didesnių nelygumų, nes jie persiduos plytelėms ir nebus galima lygiai ir gražiai suklijuoti plytelių. Kur yra vonios patalpos ar bet kokios kitos drėgnos patalpos kur plytelės bus veikiamos vandeniu, tas plytelėmis klijuojams pagrindas turi būti padengtas hidroizoliacine medžiaga. Klijuojamas pagrindas turi būti nugruntuojamas giluminiu gruntu. Rekomenduojama plyteles pradėti klijuoti nuo patalpos kampo, klijuojant sveiką plytelę.

 

Kaip pasirinkti plytelių klijus?

Plytelių klijus reikia rinktis itin atsakigai, nes pasirinkus netinkamus klijus plytelės gali atšokinėti, suskilinėti, tiesiog nesilaikyti. Plytelių klijų yra įvairių rūčšių, šildomoms ir nešildomoms grindims, vidaus ir lauko sąlygoms, karaminėms, marmurinėms plytelėms, granito, stiklo mozaikai ar mažo įgeriamumo plytelėms. Jei norime, kad suklijavus plyteles po dviejų valandų jau galima būtų vaikščioti per jas, reikia rinktis greito stingimo plytelių klijus. Skirtingoms plytelėms skirtingi plytelių klijai. Mes atliekant plytelių klyjavimo darbus, jums patarsime kokius klijus reikia rinktis.

Patarimai kaip klijuoti plyteles

Galimi trys plytelių klijavimo būdai:

  1.  Plytelių klijus tepti ant plytelės.
  2.  Plytelių klijus tepti ant sienos.
  3.  Plytelių klijus tepti ant plytelės ir ant sienos.

Spacialia mentele tepame plytelių klijus ant plytelių ar ant sienos horizontalia kryptimi, kad nedidelėmis vagelėmis klijai tolygiai pasiskirstytu. Patartina tepti nedidelį plotą, geriausia plytelės dydžio klijuojamą plotą, nes ištepus klijais didesnį plotą, nespėjus suklijuoti klijai tiesiog gali sukietėti. Klijuoti reikia stengtis kiek įmanoma atidžiau ir teisingiau, kad nereikėtų jos labai judinti, nes po to ji gali blogai prilipti. Tepant plyteles klijai reikia stengtis netyčia neužtepti klijais viršutinės plytelės ar jos briaunų klijais, nes po to gali būti labai sunku jas nuvalyti. Suklijavus plyteles iš plytelių tarpų menteles ar kito tinkamo įrankio pagalba būtina išvalyti klijus ir reikia pasistengti ant jų kuo nevaikščioti, tol kols klijai visiškai sustings. Kai plytelių klijai pilnai sutinge reikia užpildyti plytelių tarpus glaistu. Prie užpildant glaistu tarpus reikia juos tolygiai sudrėkinti. Kai užtepemė tarpus ir truputėli glaistas apstingo reikia nuplauti plyteles. Jeigu plytelės iš pirmo karto nenusiplovė jas reikia plauti dar kartą.
Pastaba: nepalikite plytelių glaisto džiūti per ilgai, nes jis pridžiūs prie pačių plytelių ir po to bus labai sunku nuplauti plyteles.

ATLIKTI DARBAI

JAUNOS POROS KOTEDŽO REMONTAS IR VIDAUS APDAILOS DARBAI


 

ŠVIESAUS JAUNAI ŠEIMAI SKIRTO BUTO REMONTAS VILNIUJE


SUŽINOKITE KAINĄ