Gipso kartono plokštės – išskirtinė statybinė medžiaga, kuri pasižymi ne viena teigiama savybe: ekologiškumas, universalumas, kokybiškumas. Be viso to, gipso kartono plokštės pasižymi gera kaina, kas yra patrauklu tiek statybos įmonėms, tiek paprastiems vartotojams. Todėl visai nekeista, kad ši medžiaga yra ypatingai populiari vidaus apdailos kontekste. Kalbant apie gipso kartono plokštės sudėtį, plokštė yra sudaryta iš gipso, kuris yra apklijuotas kartonu.

Gipso kartono rūšių yra ne viena. Jas galima rūšiuoti pagal spalvas ir vietą, kurioje jos yra naudojamos: sausose patalpose paprastai yra naudojamos įprastos gipso kartono plokštės, o patalpose, kuriose yra padidėjęs drėgnumas – impregnuotos gipso plokštės, kurios išsiskiria savo žalia spalva. Patalpose, kuriose yra padidėjusi gaisro tikimybė, tinka naudoti priešgaisrines gipso kartono plokštes, kurias atpažinsite iš raudonos spalvos. Rudos spalvos gipso kartono plokštės yra skirtos grindims.

Gipso kartono plokščių universalumas yra nenuginčijamas. Visų pirma, reikėtų pradėti nuo to, kad tai yra lengva medžiaga, jos net nėra ko lyginti su plytinėmis pertvaromis, apkrovos perdangoms atžvilgiu. Ši medžiaga yra lengva ne tik fiziškai, bet ją taip pat yra lengva formuoti. Ši savybė yra puiki tuo, kad sudrėkinus šią medžiagą galima formuoti įvairiausias formas, o tai reiškia, kad yra galimybė sukurti įdomias ir netikėtas architektūrines interjero detales.

Kitas populiarus gipso kartono panaudojimo būdas – jo naudojimas pakabinamų lubų montavime. Pakabinamos lubos – tai tokios lubos, kurios yra pritvirtinamos prie karkaso. Gipso kartono plokštės yra primontuojamos prie tokio karkaso, vėliau yra užglaistomos jų siūlės, o tada lubos yra gruntuojamos bei dažomos. Reikia paminėti, kad šios lubos yra itin populiarios dėl galimybės jose įrengti netikėtą ir originalų apšvietimą.

Gipso kartono plokštės taip pat veikia kaip izoliacinė medžiaga, kuri gali izoliuoti garsą bei šilumą. Norėdami apsisaugoti nuo triukšmingų kaimynų arba apsaugoti kaimynus nuo triukšmo, galite pasitelkti gipso kartono plokštes, tokios plokštės atitinka gyvenamųjų patalpų garso izoliacijos standartus, maksimaliam efektui išgauti patariama papildomai naudoti garso izoliacinę juostą. Gipso kartono plokštės taip pat turi neblogas šilumos sulaikymo savybes. Maksimaliam efektui pasiekti yra naudojamos atitinkamos medžiagos, kurios yra dedamos tarp sienos ir plokštės.

Ką reikia žinoti apie gipso kartono plokščių montavimo darbus? Gipso kartono montavimo darbai yra nesudėtingi, tačiau reikalaujantys kruopštaus ir atsakingo darbo. Montuoti gipso kartono plokštes galima dviem būdais: 1) plokštės yra klijuojamos ant sienos naudojant specialius gipso klijus; 2) yra naudojami metaliniai, mediniai, gipso kartono juostų karkasai ant kurių montuojamos gipso kartono plokštės. Populiariausia karkaso rūšis: metaliniai karkasai.

Klaidos su kuriomis susiduriama dirbant su gipso kartono plokštėmis. Dirbant su gipso kartono plokštėmis yra dažnai daromos kelios klaidos, kurias toliau trumpai aptarsime. Pradedant dirbti su šia medžiaga, reikia žinoti, kad ji yra jautri tokioms mikroklimato sąlygoms, kaip: temperatūrai bei drėgmei, todėl įprastas gipso kartono plokštes reikia laikyti sausoje vietoje, kurioje nebūtų viršijama gamintojo nurodyta temperatūra. Tokiu būdu bus išvengta galimų plokščių deformacijų. Kita dažnai pasitaikanti klaida – blogai apskaičiuotas gipso kartono plokščių kiekis. Visada yra patariama įsigyti apie dešimt procentų daugiau, negu pirminiais paskaičiavimais numatyta. Visi darbai turi būti atliekami kruopščiai, neskubant ir laikantis detalios instrukcijos, taip užtikrinant optimaliausią apdailos išvaizdą ir kokybę. Nekokybiškai atliekant darbus galimi sienų trūkiai. Atsiradę plyšiai ir tarpai tampa palankia terpe veistis parazitams. Baigus darbus, gipso kartono plokštėmis padengtas sienas galima dažyti, ant jų klijuoti tapetus bei plyteles.

Išskiriamos šios gipso kartono plokščių rūšys:

  • Įprasto gipso kartono plokštės – naudojama sausose patalpose;
  • Impregnuoto gipso kartono plokštės (žalios) – naudojama drėgnose (bet ne ilgalaikės drėgmės) patalpose;
  • Priešgaisrinės gipso plokštės (raudonos) – degiose patalpose pvz.: katilinėse;
  • Grindų gipso plokštės (rudos).

Montuojamos konstrukcijos yra lengvos ir priešingai plytinėms pertvaroms, nesudaro papildomos apkrovos perdangoms. Ši daugiafunkcinė medžiaga yra lengvai formuojama. Ja sudrėkinus galima konstruoti įvairiausias formas. Gipso kartono plokščių konstrukcijos taip pat yra naudojamos pakabinamų lubų montavime. Montavimo darbai yra nesudėtingi, tačiau reikalaujantys kruopštaus ir atsakingo darbo. Montuoti gipso kartono plokštes galima dviem būdais:

  • Plokštės klijuojamos ant sienos naudojant specialius gipso klijus;
  • Naudojami metaliniai, mediniai, gipso kartono juostų karkasai ant kurių montuojamos gipso kartono plokštės. Iš pastarųjų populiariausi – metaliniai.

Gipso kartono plokštės – puiki garso izoliacinė medžiaga. Atsižvelgiant į rekomenduojamą garso izoliaciją bei perimetrinę garso izoliaciją, papildomai montuojama garso izoliacinė juosta, kurios paskirtis ne tik sulaikyti garso sklidimą, bet ir neleisi garsui pereiti iš vienos konstrukcijos į kitą. Tai tampa puikiu sprendimu siekiant išvengti nesutarimų su triukšmingais kaimynais.

Nekokybiškai atliekant darbus galimi sienų trūkiai. Atsiradę plyšiai ir tarpai tampa palankia terpe veistis parazitams. Baigus darbus, gipso kartono plokštėmis padengtas sienas galima dažyti, ant jų klijuoti tapetus bei plyteles.

SUŽINOKITE KAINĄ