Sienų dažymas yra vienas iš sudėtingiausių namų remonto, įrengimo darbų. Šis darbas reikalauja ne tik savo darbą išmanančių meistrų, bet ir kokybiškų įrankių: pradedant voleliais, dažais, šlifuokliais ir baigiant popierine lipnia juostele, kuria apklijuojamos zonos, norint apsaugoti jas nuo dažų.

Pirmiausia sienos ar lubos yra nugruntuojamos. Susidariusius nelygumus po tinkavimo arba jeigu siena nėra nauja ant jos esančius trūkius, nutrupėjimus ir įbrėžimus užglaistome. Glaistoma tol, kol pasiekiamas norimas sienos lygumas. Glaistui išdžiuvus, jis yra nušlifuojamas švitriniu popieriumi arba elektriniu šlifuokliu, liaudyje vadinamu “žirafa”. Tada susidariusios dulkės nusiurbiamos ar kitaip nuvalomos ir dar kartą nugruntuojama.

Kokybiškai atlikti gruntavimo darbai, prieš dažymą, yra pirmas svarbus žingsnis į puikų rezultatą. Ant gruntuoto paviršiaus lengviau liejasi dažai, pagerėja sukibimas, išryškėja spalva, blizgesys. Kokybiškas gruntas sulaiko dėmių skverbimąsi per dažų plėvę. Jeigu prieš tai siena buvo išmarginta piešiniais, nesvarbu: rašalo, akrilo, markerių, teisingai ir kokybiškomis priemonėmis atliktas gruntavimas neleidžia prasiskverbti dėmėms per dažų plėvelę, kas sugadintų jau atliktą darbą. Vonios, virtuvės ar kitose drėgnose patalpose naudojami drėgmei atsparūs gruntai. Šie ne tik neleis sugadinti nudažyto paviršiaus, bet ir apsaugos kitą sienos pusę. Gruntui nudžiuvus, siena yra paruošta dažymui.

Jeigu dažant sieną naudojami vandens pagrindo dažai, svarbu kad dažymo kryptis sutaptų su į patalpą patenkančios šviesos kryptimi. Dažų dengiamumas nulems kiek kartų reiks kartoti visą dažymo procesą.

Kaip pasirinkti dažus? Dažus rinktis reikia atsižvelgiant tiek į estetines savybes (spalvą bei užbaigimą: matiniai dažai arba blizgūs dažai), tiek į jų sudėtį, tiek į kitas savybes tokias, kaip: atsparumas plovimui bei trinčiai, pralaidumas garams ir t.t.. Reikia paminėti ir tai, kad nusipirkus dažus vienai namų erdvei, jie nebūtinai tiks likusioms namų erdvėms, tai reiškia, kad perkant dažus, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad jie yra skirstomi ir pagal mikroklimato sąlygas (pavyzdžiui: vonios kambariui bus reikalingi drėgmei atsparūs dažai).

Kaip pasiruošti sienų bei lubų gruntavimo, glaistymo, dažymo darbams? Pasiruošimas sienų bei lubų gruntavimui, glaistymui, dažymui yra lygiai toks pat svarbus darbas kaip ir patys anksčiau išvardinti apdailos darbai. Taip yra todėl, kad dažai – skystos formos apdailos medžiaga, tai reiškia, kad neįmanoma išvengti šokių tokių išsipylimų, nutekėjimų, pritaškymų. Taigi sienų ir lubų dažymas, gruntavimas, glaistymas – “netvarkingas” procesas, todėl reikia kuo daugiau daiktų išnešti iš patalpos, kad jų neištepti dažais. Jeigu nėra galimybės išnešti baldų, dažant sienas, juos reikia sustumti į kambario vidurį. Dažant tiek sienas, tiek lubas yra patariama baldus apdengti apsaugine plėvele. Užsiimant sienų apdaila, reikia nuimti elektros lizdų dangtelius, o dažant lubas – nuimti šviestuvus ir jų tvirtinimo pagrindus. Svarbu neužmiršti, kad sienos bei lubos prieš tokius apdailos darbus, turi būti švarios bei nuvalytos, reikia pasirūpinti, kad jų nedengtų dulkės, voratinkliai.

SUŽINOKITE KAINĄ