Pirmojo namo statybos – dažnai užsakovams yra nepažinta ir šiek tiek gąsdinanti sfera, tačiau kartu tai – laukiamas ir daug pozityvių emocijų sukeliantis gyvenimo etapas. Kaip ir užsiimant bet kokia nauja veikla, pirmojo namo statybos darbų procese susiduriama su didesnėmis ar mažesnėmis klaidomis. Nedidelės apdailos klaidos, pavyzdžiui: užtiškę dažai ant grindų ar blogai įsukta rankena – lengvai ir greitai pataisomos. Tačiau dėl neapdairumo, gali pasitaikyti ir kur kas didesnių, nemažus pinigus kainuojančių, statybos klaidų, kurių taisymas gali užsitęsti ilgą laiko tarpą. Tam, kad pavyktų išvengti dažnai statybų pasaulyje pasitaikančių klaidų, pateikiame keletą patarimų.

  • Svarbiausia – tinkamas planavimas. Naujai statomas namas – investicija ilgam laikui ir tikėtina, kad visam gyvenimui, todėl galvodami apie statybos darbus, turite gerai apgalvoti savo ateities planus. Ar ketinate plėsti savo šeimą? Ar dažnai namuose lankysis svečiai? Ar namuose planuojate dažnus draugų pasibūvimus? Ar turite augintinių ir ar planuojate jų turėti daugiau? Ar objekto lokacijoje galvojate praleisti likusį savo gyvenimą? Šie ir kiti panašūs klausimai yra svarbūs tuo, kad jie padeda atskleisti kokio tipo namas jums yra ir bus reikalingas. Tiksliai žinodami ko jums reikia, palengvinsite statybos darbus, jų planavimą bei darbų koordinavimą.
  • Nepamirškite namų aplinkos svarbos. Šiandien naujų namų savininkai vis mažiau dėmesio skiria landšaftui ir jo planavimui. Tačiau namas įrėmintas vien tik tvora, galvojant apie ateitį, neatrodo itin patraukliai. Gyvenimas nuosavame name leidžia pasidžiaugti gamtos, augmenijos teikiamu grožiu, todėl patariama prieš užsiimant statybos darbais, paskirti plotą nedideliam sodui ar kitai panašiai “žaliai” poilsio zonai.
  • Saugumo svarba. Naujuose namuose jaustis saugiai yra labai svarbu, nesijausdami saugiai nepajusite visų nuosavo namo teikiamų patogumų, todėl gerai apgalvokite kokios apsaugos priemonės jums bus reikalingos: apsaugos sistema, automatiškai įsijungiantis ir išsijungiantis apšvietimas lauke, atsarginis išėjimas gaisro atveju ir panašiai.
  • Ekologiškumas. Šiandien ekologiškumas yra ne tik labai madinga tendencija, bet ir svarbi gyveno būdo dalis, kuri gali prisidėti prie aplinkos apsaugos. Dėl opių pasaulinio lygio aplinkos apsaugos problemų, vis daugiau žmonių užsiima ekologiškų namų statyba. Daugelis statybos darbams svarbių gamintojų, gamina ekologiškas šilumą bei vandenį tausojančias priemones, kurios ne tik yra nekenksmingos aplinkai, bet laikui bėgant savininkams padeda sutaupyti nemažai pinigų.
  • Įperkamumas. Biudžetas yra be galo svarbi namų statybos darbų dalis, tad turite gerai žinoti kiek galite leisti sau išleisti namo statybai. Patariama turėti galvoje, kad namo statybos darbai paprastai viršija suplanuotą biudžetą, taip gali nutikti dėl įvairiausių priežasčių: nusprendus naudoti brangesnes statybines medžiagas, persigalvojus dėl dizaino sprendimų ar net dėl paprasčiausio darbų atidėjimo, dėl prastų oro sąlygų. Prieš pradedant statybas, turite gerai apgalvoti kokio dydžio namas jums bus reikalingas, didelis namas – kainuoja kur kas daugiau, tačiau labai mažas namas gali ateityje sukelti nepatogumų dėl šeimos pagausėjimo ir panašiai.
  • Detalių galia. Prieš pradedant užsiimti statybos darbais, planuoti svarbiausias pastato erdves – malonu bei paprasta, pavyzdžiui: lengvai galite apsispręsti, kokio dydžio virtuvė bus jums reikalinga. Tačiau svarbu yra neužmiršti detalių. Detalės gali būti didelės, pavyzdžiui: jei statote dviejų aukštų namą, vonios kambariai turėtų būti abiejuose aukštuose. Taip pat svarbios ir mažesnės detalės, pavyzdžiui: galbūt bus reikalinga papildoma spinta svečiams. Taip pat nedidelės architektūrinės ar interjero dizaino detalės jūsų namus gali padaryti išskirtinius, tad niekada nenuvertinkite detalių svarbos.
  • Leiskite statybos darbais užsiimti srities profesionalams. Geriausias patarimas, kokį galite gauti, nusprendę užsiimti pirmo namo statybos darbais – planuokite statybas, domėkitės jomis, o darbus atiduokite profesionalams. Išsirinkę patikimą rangovą komunikuokite, bendradarbiaukite ir drauge įgyvendinkite savo svajonių namo projektą. Mūsų įmonė teikia visas su statybomis ir apdaila susijusias paslaugas, tad nedvejodami kreipkitės, visada padėsime.