Lubų dažymas ir jų apdailos transformatyvi galia
Namams atnaujinti ir įnešti truputi „gaivaus“ charakterio, kartais užtenka pasirinkti vieną elementą apdailos darbams. Lubos iš pirmo žvilgsnio atrodo nepastebima ir mažai dėmesio sulaukianti kambario vieta, taip yra todėl, kad lubos yra aukščiau regos taško, tačiau sumani apdaila ne tik turi galią priversti pakelti akis į viršų, bet ir tam tikru būdu transformuoti visą kambario erdvę. Šiandien norime jus supažindinti su lubų dažymo ypatumais ir keliais transformatyviais jų apdailos būdais.
Lubų dažymas – ne itin brangus ir greitas kambario atnaujinimo būdas. Paprastai jos yra dažomos balta spalva, nes vizualiai baltos lubos kambarį padaro aukštesnį, ir tai yra puikus pasirinkimas, bet reikia neužmiršti, kad balta turi daugybę atspalvių. Svarbu tinkamai išsirinkti baltos atspalvį, kuris derėtų prie likusios apdailos ir dekoro elementų. Tai padaryti jums padės atspalvių paletė, dirbkite su keliais spalvos pavyzdžiais, įvertinkite, kaip šie atrodo prie skirtingo apšvietimo (natūralaus, dirbtinio). Jeigu jūsų kambarys yra žemas, patariama lubas dažyti šviesesniu atspalviu, o jei lubos aukštos – tiks tamsesni atspalviai. Tačiau neturite apsiriboti vien balta spalva, šiandien populiaru eksperimentuoti su lubų apdaila, atrandant unikalius dizaino sprendimus. Jeigu erdvė architektūriškai tam tinkama, spalvotos lubos gali įnešti žaismingumo ir charakterio į jūsų namus.
Nors lubų dažymas – nesudėtingas procesas, prieš jį turite pasirūpinti elementariomis apsaugos priemonėmis, kad dažais nesuteptumėte sienų ar baldų. Svarbu nukabinti visas užuolaidas bei paveikslus nuo sienų ir išnešti kuo daugiau baldų iš dažomos patalpos. Ko nepavyksta išnešti, reikia sustumti į kambario centrą taip, kad niekas netrukdytu jūsų laisvam judėjimui. Prieš pradedant dažymą, sienas uždenkite apsaugine plėvele ar kuo nors panašiu. Kai kurie specialistai dažymo darbus siūlo pradėti nuo „nepatogių“ vietų, pavyzdžiui: pirmiausia nudažyti kampus bei kitus architektūrinius elementus, jei tokių yra, nedideliu teptuku. Likęs didžiausias lubų plotas paprastai yra dažomas voleliu. Lubas dažykite nedideliai segmentas, o patį segmentą pradėti galite „W“ forma. Dažais padengus visas lubas, palaukite kol jie išdžius ir nudažykite jas dar vienu sluoksniu.
Dažymas nėra vienintelis lubų apdailos būdas, šiandien jas populiaru atnaujinti bei dailinti įvairiomis formomis. Struktūra luboms suteikia dramatiškumo, ritmo ir dekoratyvumo, kurie kartu gali visiškai transformuoti erdvę. Tinkamai parinkta lubų apdaila kambariui suteikia naują dimensiją ir gali pakeisti esamo interjero dėmesio centrą. Populiari šios apdailos forma – medienos naudojimas. Mediniai akcentai lubose atrodo labai šiltai ir interjerui suteikia jaukumo. Medienos plokštės erdvei prideda papildomos struktūros bei atrodo labai elegantiškai. Jei bijote, kad jūsų turimoje erdvėje lentos atrodys pernelyg „sunkios“, galite jas nudažyti pasirinkta spalva.
Kadangi lubų apdaila turi galią pakeisti dėmesio centrą kambaryje, ja labai įspūdingų rezultatų galima pasiekti erdvėje su aukštomis lubomis. Tam, kad pabrėžtumėte jų aukštį, galite naudoti įvairiausius apdailos būdus. Be medienos plokščių, kitas populiarus metodas yra – dekoratyviniai apvadai bei liejiniai, kurie gali būti įvairiausios formos ir jūsų interjerui suteikti atitinkam šarmo: nuo itin prabangaus klasikinio iki unikalaus modernaus dizaino. Formos ir ritmo galimybės, kurias gali suteikti gipsas, yra neišsemiamos, tad leidus pasireikšti savo kūrybiškumui ir pasitelkus specialistų komanda, įmanomu sukurti labai unikalią ir išskirtinę lubų apdailą.
Mūsų įmonė vykdo visus su statybomis ir apdaila susijusius darbus. Galime paruošti, nudažyti bei jūsų pasirinktu būdu atnaujinti, net daugiausiai iššūkių keliančias lubas.
Nuotraukos iš 2decor8, bontool, Home Designing, jacquelyn lark & linen, Kährs, mckinleyburkart, Salvador.