Monochrominis juodos, baltos ir pilkos spalvų derinimas interjere šį rudenį matomas visur: pradedant nuo įvairių straipsnių interjero tendencijas aptarinėjančiuose leidiniuose iki baldų, aksesuarų, apdailos detalių eksponuojamų interjero salonuose ir kitose panašiose įstaigose. Šių atspalvių derinimas – klasikinė kombinacija, kuri visada atrodo šarmingai bei elegantiškai. Kai kuriems gali pasirodyti, kad toks vienodų atspalvių naudojimas apdailoje, baldų bei aksesuarų pasirinkime – neįdomus, tačiau pasitelkus keletą gudrybių, monochrominį interjerą galite padaryti itin subtilų ir turintį tiek pat charakterio, kiek bet kuris kitas ryškus ir kupinas detalių interjeras. Tiems, kurie svarsto savo namų erdvę papuošti monochromine apdaila bei dekoro detalėmis, pateikiame kelias priežastis, kodėl turėtumėte nedvejodami tai padaryti.
1. Monochrominis interjeras sukuria harmoniją namuose. Imantis kurti interjerą nuo nulio, šis procesas gali pasirodyti gąsdinantis, nes į jį sutelpa daugybė sprendimų (apdailos, baldų, aksesuarų pasirinkimas), vienas netinkamas žingsnis – ir interjeras gali atrodyti visai ne taip kaip įsivaizdavote. Netinkami sprendimai namuose gali sukurti disbalanso įspūdį. Pasirinkus naudoti monochrominę paletę, be didesnio vargo namuose sukursite vizualią harmoniją, nes tokio tipo paletė turi rišamąją galią interjere.
2. Elegantiškas paprastumas, kuriamas juodos ir baltos atspalvių kombinacija. Monochrominės apdailos, baldų bei aksesuarų kombinacija interjerui suteikia ramybės ir balanso įspūdį. Juodos, baltos ir pilkos atspalviai gražiai vienas kitą papildo ir į namus įneša paprastos elegancijos. Tokiame interjere gera leisti laiką, atsipalaiduoti po darbo dienos.
3. Išskirtinis rašto bei tekstūros vaidmuo monochrominiame interjere. Kaip niekur kitur, monochrominėje erdvėje lengvai išryškėja baldų ir kitų detalių tekstūra, todėl galite eksperimentuoti su įvairiais neapdirbtais paviršiais ir kitomis ryškiomis tekstūromis. Patariama rinktis tokias tekstūras, kurias norėtųsi priliesti. Juodai baltame interjere taip pat subtiliai išryškėja apdailoje bei audiniuose esantys raštai, kurie jam suteikia taip trokštamo charakteringumo ir žaismingumo.
4. Paprastas juodos, baltos ir pilkos pritaikymas interjere. Tobulo monochrominio interjero paslaptis yra labai paprasta – reikia vengti monotoniškumo. Monotoniškumo galite išvengti naudodami kontrastą, o kas gali būti kontrastingiau už juodos ir baltos kombinaciją (pavyzdžiui: baltos sienos ir tamsiai pilka akcentinė siena). Kontrastą taip pat galite kurti pasitelkę tekstūrą (pavyzdžiui: baldai metaliniais paviršiais), originalų audinių raštą (pavyzdžiui: geometrinio rašto užuolaidos).
Kalbant apie juodos bei baltos spalvos apdailą, kiekvienas interjero specialistas žino, kad baltos sienos ir baltos lubos yra puikus pagrindas, kuriant bet kokį dizainą (skandinavišką, klasikinį, industrinį, modernų). Balta apdaila ypatinga tuo, kad ji sukuria erdvės įspūdį ir tampa rėmu likusioms dekoro detalėms. Norintiems ypač paprasto ir elegantiško interjero, siūloma dirbti būtent su tokiu pagrindu, o juodą spalvą galėsite naudoti kaip akcentinę. Juodą naudojant, kaip akcentą, svarbi taisyklė – pasikartojimas. Pasikartojimas reiškia, kad juodą spalvą turite naudoti įvairiose detalėse aksesuaruose, baldų apdailoje, meno kūriniuose ir panašiai, tokiu būdu apdailoje išryškės šių spalvų kontrastas.
Balta apdaila ypatinga dar tuo, kad ją labai lengva pritaikyti keičiantis jūsų skoniui ar pomėgiams. Jeigu esate linkę keisti namus ir su kiekvienu nauju sezonu mėgstate į juos įnešti kažką naujo, tokia apdaila tai leidžia padaryti labai paprastai. Pavyzdžiui: baltą erdvę su juodomis detalėmis puikiai galite atnaujinti įnešę trečia spalvą ar kitonišką tekstūra. Čia puikiai atrodys nauji metalo paviršiai, tokie, kaip: šviestuvai, statulėlės. Kitas paprastas atnaujinimas – kilimas, bet kokios rašto, bet kokios tekstūros kilimas gražiai atsiskleis tokiame interjere.
Nusprendusiems atnaujinti savo namus, mūsų komanda gali padėti įvairiausiais apdailos bei statybos darbais. Nedvejokite ir kreipkitės!
Nuotraukos iš Decouvrir design, FeedPuzzle, hvitetulipaner, Sarah Sarna Decorating + Style Ideas, scandinaviandeko, UltraLinx, weekdaycarnival.