Grindų įrengimas namų apdailos kontekste užima be galo svarbia vietą. Grindys yra interjero dalis, kuri turi būti tiek funkcionali, tiek stilinga. Grindų dangą galima rinktis pagal daugybę aspektų bei jų kombinacijų: kainą, atsparumą, ilgaamžiškumą, medžiagiškumą, stilių. Šiandien norime pristatyti keletą mažiau įprastų grindų įrengimo būdų, kurie po truputi, dėl savo išskirtinumo, atranda vietą rinkoje.

Grindų įrengimas – grindys iš bambuko. Bambukas yra labai greitai augantis žolinis augalas. Nors iš principo tai yra žolė, tačiau jį išdžiovinus ir pagaminus sluoksniuotas masyvo lentas, yra išgaunamas itin tvirtas, su mediena galintis konkuruoti grindų dangos variantas. Tai yra vienas ekologiškiausių grindų dangos pasirinkimo variantų, todėl ši danga itin aktuali ekologiškai atsakingiems žmonėms. Taigi bambukas grindų pasaulyje žinomas jau seniai, tačiau šiandien bambukinės grindys tapo ganėtinai madingu grindų dangos pasirinkimu. Šios grindys darosi vis populiaresnės dėl naujos, inovatyvios jų gamybos technologijos. Dėl šios technologijos bambukinės grindys šiandien yra itin tvirtos ir, palyginus su senosiomis bambukinėmis grindimis, jų spalvų ir raštų pasirinkimas tapo daug įvairesnis.

Grindų dangos įrengimas – betoninės grindys. Šis grindų įrengimo būdas į madą atėjo kartu su vis didesnį populiarumą įgaunančiais lofto tipo gyvenamais būstais. Betonas šiandien madingas tiek grindų, tiek lubų apdailoje. Toks grindų įrengimas ypač aktualus tiems, kurie savo namus nori įrengti industrinu arba urbanistiniu stiliumi. Betoninė grindų danga yra be galo tvirta bei ilgaamžė, taip pat galima rinktis iš skirtingų spalvų bei užbaigimo būdų. Vienintelis šių grindų minusas – tai šaltos grindys, todėl tokias grindis patariama derinti su akcentiniais kilimais (toks šilto ir šalto interjero elementų derinimas interjere gali atrodyti tikrai įspūdingai).

Grindų dangos įrengimas – kamštinė grindų danga. Kamštis yra medžiaga išgaunama iš Viduržemio jūros vakarų pakrantės šalyse augančių kamštinių ąžuolų. Kaip grindų danga ši medžiaga savo populiarumą užsitarnavo dėl savo struktūros minkštumo bei šiltumo. Kamštyje yra daugybė “akučių”, savo struktūra jis primena korį, todėl yra manoma, kad tai viena iš patogiausių grindų dangų (ant jos itin gera stovėti bei vaikščioti). Ši medžiaga taip pat pasižymi puikiomis garso izoliacinėmis savybėmis.

Grindų dangos įrengimas – plytelės imituojančios medieną. Plytelių klijavimas – vienas populiariausių grindų dangos įrengimo būdų. Ši danga ypač mėgstama dėl atsparumo drėgmei bei lengvos priežiūros. Būtent dėl atsparumo drėgmei, plyteles yra dažnai naudojamos drėgnesniuose kambariuose. Šiandien viena iš populiarių plytelių tendencijų yra plytelės imituojančios medieną. Medienos išvaizda vizualiai sušildo erdvę, tad tokios plytelės yra puikus būdas įnešti jaukumo į vonios bei virtuvės erdves.