Durys interjere – labai funkcionali, bet dizaino prasme, dažnai užmirštama detalė. Taip yra todėl, kad jos yra matomos, kaip perėjimas iš vienos erdvės į kitą, o ne kaip estetinės vertės turintis objektas, kurį derėtų pabrėžti bei išryškinti. Net pačiuose gražiausiuose ir elegantiškiausiuose interjeruose, dažnai yra montuojamos labai paprastos ir į akį nekrentančios durys. Šiandien norime pasiūlyti keletą durų montavimo bei dizaino idėjų, kurios jūsų namų duris padarys išskirtiniu bei dėmesio vertu interjero elementu.
1. Juodų durų montavimas interjere. Juoda – be galo rafinuota spalva, kuri asocijuojasi su niekada iš mados neišeinančia elegancija. Tačiau nenorėdami kambariuose prarasti šviesos, nes juoda spalva sugeria šviesą, dažnai jos vengiame interjere. Juodų durų montavimas jūsų namuose, puiki bei saikinga išeitis, kuri įneš juodos spalvos teikiamo šarmo į pasirinktą erdvę, neprarandant erdvės šviesumo. Sumontuotos juodos durys puikiai atrodo su baltais dažais padengtomis sienomis, ši kompozicija kuria dinamišką kontrastą. Tačiau nereikia apsiriboti tik juodos ir baltos kombinacija, tokias duris galima montuoti ir kambariuose, kuriuose naudojama kitokia paletė, duris derinant su juodais akcentais esančiais toje erdvėje.
2. Stumdomų durų su bėgeliais montavimas. Sumontuotos stumdomos durys interjere ypatingos yra tuo, kad neužima daug vietos, todėl kambariai atrodo erdviau ir šviesiau. Šiandien itin populiariomis darosi svirno (angl. barn) stiliaus stumdomos durys, kurios vizualiai savo dizainu yra akį traukiančios ir išskirtinės. Tokios durys gali būti pagamintos iš įvairiausių medžiagų ir puoštos unikaliais raštais bei tekstūromis, todėl interjere jos atrodo itin stilingai.
3. Mokyklinės lentos durys. Interjere mokyklinės lentos dažai yra populiarūs jau kurį laiką. Jie dažnai yra naudojami akcentinei sienai padengti, taip sukuriant puikia erdvę savo kūrybiniams sugebėjimams atskleisti. Tačiau tie, kurie nenori visos sienos padengti mokyklinės lentos dažais, gali pasirinkti mažesnį namų plotą – pavyzdžiui duris. Durys padengtos šiais dažais, atrodo žaismingai ir yra ne tik funkcionali, bet ir interaktyvi namų interjero detale.
4. Įdomių durų rankenų montavimas. Tiems kurie visgi yra apsisprendę savo namuose montuoti paprastas, neutralias duris, įdomumo joms gali suteikti pasirinkę išskirtines rankenas. Ši, nors visai nedidelė, detalė gali padaryti didelę įtaką visam durų vaizdui. Rinkdamiesi durų rankenas, laikykitės namuose kuriamos tematikos ir derinkite jas pagal ją.
Taigi siūlome į duris pažvelgti ne tik kaip į judėjimui, iš vienos erdvė į kitą, skirtą tašką, bet ir kaip į elementą, galintį tapti įdomiu ir akį traukiančiu jūsų namų elementu. Mūsų komanda gali atlikti visus statybos, apdailos ir montavimo darbus. Kreipkitės elektroniniu paštu arba telefonu.
Nuotraukos Bloglovin’, elledecor, HGTV, HGTV’, thedesignchaser, theultralinx.