Virtuvės erdvė, renkantis grindų danga, yra kitokia, palyginus su tokiais kambariais, kaip: svetainė, miegamasis ar darbo kambarys. Virtuvė bei valgomais – namų erdvės, kuriose praleidžiame nemažai laiko: maisto gaminimas, valgymas, kartais net laisvalaikio leidimas. Šis kambarys – vienas iš namų socialinių taškų, jis dažnai tampa ilgesnių pasisėdėjimų bei pokalbių prie karšto gėrimo puodelio vieta. Taigi judėjimas virtuvėje yra ganėtinai intensyvus, taip pat reikia atsižvelgti į tai, kad drėgmės lygis šioje erdvėje yra aukštesnis. Taigi reikia rinktis grindų dangą, kuri yra tvirta bei atspari. Atspariomis grindų dangomis yra laikomos šios: betoninės grindys, akmeninės grindys, vinilinės grindys, plytelės, laminatas, bambukas. Kad lengviau išsirinktumėte grindų dangą savo virtuvei, aptarsime kiekvieną iš anksčiau minėtų grindų dangų atskirai.
● Betoninė grindų danga. Betonas stilistiškai atrodo labai išskirtinai, jis erdvei suteikia šiuolaikiškumo, urbanistinio skonio. Šios grindys tinka ne visiems interjero stiliams, bet tinkamai priderintos jos atrodo itin įspūdingai. Betoninė grindų danga yra tvirta, atspari, tinkama kambariams, kuriuose yra daugiau drėgmės, tad puikiai tinka virtuvei bei valgomajam. Galimi keli skirtingi šių grindų užbaigimo variantai. Vienintelis minusas – jos yra ganėtinai šaltos, tad gyvenant klimate, kuriame žiemos yra šaltos, patariama įsirengti grindų šildymą.
● Akmeninė grindų danga. Galima rinktis iš skirtingų akmeninių grindų rūšių, vienas populiariausių variantų – marmurinė grindų danga. Akmeninės grindys vizualiai ypatingos savo raštais, jos atrodo natūraliai bei žemiškai. Jos tvirtos ir tinkamos intensyviam judėjimui, taip pat yra lengvai valomos. Kaip ir betoninė grindų danga, akmeninės grindys yra genėtinai šaltos, todėl grindų šildymas yra patartinas.
● Vinilinės grindys. Vinilinės grindys – puikus pasirinkimas žmonėms, ieškantiems pigesnės grindų dangos. Jos ne tik yra ne itin brangios, bet yra vienos vandeniui atspariausių grindų. Galima rinktis iš įvairiausių vinilinės grindų dangos raštų, tekstūrų, dizainų, spalvų. Šios grindys gali kopijuoti kitų medžiagų raštą. Vienintelis minusas – jos nėra natūralios.
● Plytelės. Plytelės – atspari, puikiai tinkanti drėgnam namų klimatui ir lengvai prižiūrima grindų danga. Ji savo populiarumą užsitarnavo dizaino įvairove. Tokios grindys atrodo labai estetiškai, namams suteikia elegancijos. Šiandien virtuvės interjeruose ypač madingos šešiakamės plytelės, kurios atrodo itin moderniai ir unikaliai.
● Laminatas. Laminatas – nebrangi ir patvari grindų danga. Jis yra ypatingas tuo, kad gali kopijuoti jūsų pasirinktą medžiagą: akmenį, odą, medieną. Medieną imituojantis laminatas interjere atrodo itin šiltai ir natūraliai. Šią grindų danga labai lengva įrengti ir prireikus išardyti.
● Bambukas. Bambukas – labai tvirta, atspari ir ekologiška grindų danga. Bambukinė grindų danga yra ypatinga tuo, kad medžiagiškumo aspektu ji – viena tvirčiausių. Estetiškai bambukinės grindys atrodo labai žaviai. Ši grindų danga gali būti lengvai atpažįstma iš jos išskirtinio rašto.
Nuotraukos Ana Medeiros, ArchDaily, habitusliving, issuu, Lumber Liquidators, victoria smith, UP interiors.