Šiandien parketlentės tapo itin populiaria grindų dangos opcija Lietuvoje bei pasaulyje, dėl daugelio priežasčių. Parketlentėmis klotos grindys yra ne tik akiai patrauklios, bet ir tvirtos, kelis kartus atnaujinamos, lengvai įrengiamos ir atsparesnės drėgmei bei šilumai nei medinės grindys. Tokia grindų danga tinka visiems interjero stiliams dėl dizaino, spalvų bei užbaigimų įvairovės. Nusprendusiems savo namus atnaujinti parketlentėmis bei tiems, kurie šiomis grindimis naudojasi jau kurį laiką, pateikiame keletą patarimų parketlenčių priežiūros tema, kad išlaikytumėte jų pirminę estetinę vertę.
1. Reguliari parketlenčių priežiūra. Kadangi parketlentės yra medinė grindų danga, joms reikalinga nuolatinė priežiūra. Parketlenčių priežiūra nėra itin sudėtinga, pateikiame trumpą instrukciją: prevencija – patariama nedėvėti lauko batų kambariuose, nes smėlis ir akmenukai gali pakenkti parketlenčių paviršiui, taip pat prie lauko durų yra būtinas kilimėlis, kuris surinktų purvą nuo batų. Dulkės yra kita priežastis, kuri laikui bėgant gali padaryti neigiamą įtaką parketlenčių išvaizdai, todėl grindis reikia valyti vieną arba du kartus per savaitę, tam labiausiai tinka vakuumo siurblys. Neužmirškite, kad parketlentės yra pagamintos iš medienos, todėl valymui naudokite kuo mažiau vandens, pavyzdžiui: vos sudrėkintą skudurą. Valymui rinkitės specialų valiklį, kuris būtu tinkamas šiai grindų dangai, nes netinkamai parinktas valiklis gali sugadinti grindų paviršių.
2. Batų paliktų žymių pašalinimas. Naujai suklotos parketlentės interjere atrodo itin elegantiškai ir teikia gaivumo, natūralumo įspūdį, tačiau po kurio laiko ant jų gali atsirasti batų, daiktų, baldų paliktų juodų žymių, kurios sugadina bendrą grindų dangos vaizdą. Tokias žymes valyti galima būtent tokioms dėmėms šalinti skirtais valikliais, taip pat galima išbandyti paprastą trintuką arba teniso kamuoliuką, kuriais trinant grindis žymės yra pašalinamos.
3. Dėmių valymas. Nors ir kaip saugotumėt naujas parketlentes, dėmės yra neišvengiama buities dalis, tai gali būti: augintinių paliktos dėmės, mažamečių vaikų “terlionės” ar intensyvaus gyvenimo būdo žymės. Tam, kad pašalintumėt dėmę nuo grindų, pirma turite išsiaiškinti kokia tai dėmė: paviršutinė ar gili. Paviršutinės parketlenčių dėmės (tamsesni už grindų dangą lopinėliai) yra lengvai pašalinami, jie paprastai valomi pH valikliu ir nailoniniu skudurėliu. Gilios dėmės (dėmės, kurių centras kur kas tamsesnis už pakraščius) reikalauja didesnių pastangų, paprastai yra reikalingas šlifavimas, kad būtų pasiekti gilesni parketlentės klodai. Jei grindų danga yra šviesi – galimas balinimas, kitoms parketlentėms yra naudojami kondicionieriai. Tokias dėmes patariama šalinti pasikonsultavus su specialistais.
Nuotrakos decordove, design-crisis, phoenixorganics.