Parketlentės kurį laiką buvo įgavusios pigios ir neilgaamžiškos grindų dangos opcijos įvaizdį, tačiau šiandien dėl smarkiai ištobulėjusių parketlenčių gamybos metodų šis įvaizdis yra sugriautas iš pagrindų. Parketlentės pastaruoju metu labai pasikeitė kokybės kontekste ir tapo be galo populiarios įvairiausiuose interjeruose dėl daugelio savo teigiamų savybių.

Visų pirma, pradedant vardinti teigiamas parketlenčių savybes, verta jas palyginti su savo seserine grindų danga – natūralia mediena. Natūrali mediena namuose, be abejo, yra prabanga ir investicija visam gyvenimui, kuri namų erdvėje puikuosis daugybe metų. Tačiau ne kiekvienas gali leisti sau tokio tipo grindis, tad norintiems tokio paties ekologiško, bet patvaresnio, mažai pesiblečiančio ir besitraukiančio esant temperatūriniams skirtumams ir leidžiančio kloti ant šildomų grindų dangos varianto – parketlentės yra kitas pasirinkimas. Lyginant parketlentes su natūralios medienos grindimis, jos pasižymi didesniu atsparumu judėjimui (plėtimuisi ir susitraukimui) – tai yra parketlentės bus tinkamesnės tuo atveju, kai namuose yra šildomos grindys arba tiesiog skirtumas žiemos ir vasaros metu.

Kita puiki parketlenčių savybė – jos yra ganėtinai atsparios drėgmei, ne taip kaip medinės grindys dėl drėgmės šios grindys neišsiplės, tad jos yra tinkamos drėgname klimate ir net rūsyje, bet atsižvelgiant į tai, kad parketlentės taip pat yra medinės jų nepatartina kloti vonioje. Nors šiuo metu klojamos ir voniose, tačiau truputėli reikalauja daugiau priežiūros. Būna specialios parketlentės arba specialiai dedami silikononiai intarpai tarp parketlenčių, kad tarp jų per plyšius nepribėgtu vanduo, montuojama papildoma hidroizoliacija. Parketlentės yra gerai žinomos dėl savo paprasto įrengimo: jas įsirengti galima ir be meistro pagalbos, taip pat parketlenčių klojimui nereikalingas specialus išankstinis grindų paruošimas. Nusprendusiems įsigyti parketlentes, pateikiame keletą praktiškų patarimų.

Dizainas. Parketlenčių įvairovė yra itin didelė: galima rinktis iš įvairiausių medienos rūšių, jos atspalvių ir efektų (pavyzdžiui: saulės nublukintos). Rinkdamiesi parketlenčių dizainą turėkite galvoje bendrą namų interjerą, pavyzdžiui: tamsios parketlentės tiks klasikinio dizaino interjerui, šviesios, beveik baltos, parketlentės puikiai tiks skandinaviškam interjerui. Taip pat parketlentes galite rinktis pagal lentų plotį, siauresnės lentos kuria griežtesnį stilių, platesnės – šiltą, jaukų.

Parketlenčių tipai. Parketlentes galima rinktis pagal jų storį. Kuo storesnis viršutinis parketlentės sluoksnis, tuo ji ilgaamžiškesnė ir patvaresnė. Taip pat atsižvelkite į tai, iš kiek sluoksnių susideda parketlentė. Parketlentės dažniausiai būna dvisluoksnės, trisluoksnės. Didelio skirtumo nėra ar dvisluoksnės ar trisluoksnės, tačiau reikia žiūrėti, kokie ten tie sluoksniai. Dažnai būna gamintojai, kad atpiginti produktą įdeda viena iš tų trijų sluoksnių kokį nors klijuotų dulkių sluoksnį, arba osb statybinę plokštę. Produktą atpiginą, bet trysčiau teigti iškarto jį ir sugadiną. Kas norėtu montuoti tokias parketlentes ant šildomų grindų, kai šyla grindys tai tuose klijuotų dulkių sluoksnyje arba osb plokštėje esantys klijai garuoja. Kita vertus klijuotų dulkių sluoksnis nėra atsparus drėgmei, taigi papuolus vandens jos iškarto išsikraipo ir išsipučia.

Parketlentės užbaigimas. Parketlentes galite rinktis užbaigtas arba užbaigimo darbus atlikti patys. Dauguma parketlenčių šiandien yra gaminamos su užbaigimu, tai reiškia, kad neturėsi papildomai laiko gaišti jų šlifavimui bei lakavimui. Suklojus parketlentes su užbaigimu džiaugsitės ir galėsite naudotis grindimis iškart jas suklojus.

Daugiau įrašų: