Patarimai pradedantiems statybos ir apdailos darbus savo namuose

Ne paslaptis kad namų įrengimas – procesas, kuris gali sukelti nemažai streso. Statybos ir apdailos darbai paprastai pareikalauja daug laiko, pastangų, lėšų ir nervinių ląstelių, tačiau pamačius kokybiškai sutvarkytus ir jūsų skonį atitinkančius namus, visą negatyvumą atperka geros emocijos. Tam, kad su statyba ir apdaila susiję darbai neatrodytų tokie gąsdinantys, pateikiame kelis patarimus.

Detalus planas ir išankstinis sprendimų priėmimas. Pats pirmas žingsnis prieš imantis namų remonto, atnaujinimo ar įrengimo yra detalaus plano sudarymas. Turėtumėte padaryti visus sprendimus dar prieš pradedant statybos ir apdailos darbus. Dažnai kai kuriuos sprendimus (pavyzdžiui: sprendimą dėl dažų spalvos ar atspalvio) norisi palikti vėlesniam laikui, tačiau tai jums gali kainuoti laiko ir gali netgi tekti stabdyti darbus. Išankstinio plano sudarymas vėliau jums pagelbės neperžengti suplanuoto biudžeto ir sutaupyti laiko. Visada patariama statybos, remonto darbus pradėti turint plano išklotinę (popierine forma), išdėsčius sumanymus lape, pastebėsite jų trūkumus dar prieš pradedant darbus. Tokį planą galite sudaryti pasitelkę architekto, interjero dizainerio ar statybų rangovo pagalbą.

Pagalbos išsirinkimas, darbininkų samdymas. Atlikti statybos ir apdailos darbams yra reikalingi profesionalai, kurie gerai išmanytų savo darbą, todėl renkantis statybų įmone sužinokite kuo įmanoma daugiau apie šios veiklą. Išsiaiškinkite kiek metų ji dirba, o svarbiausia, kokius darbus iki šiol yra atlikusi. Jei yra galimybė būtinai pasižiūrėkite darbų nuotraukas, kurias paprastai galite rasti internetinėje įmonės svetainėje.
Praktinis patarimas: dažnai patariama nepirkti statybinių medžiagų patiems, o tai daryti leisti pasamdytai profesionaliai įmonei, kuri ne tik puikiai išmano medžiagų specifiką, bet ir gali gauti medžiagų už geresnę kainą.

Atsarginis biudžetas. Kalbant apie biudžetą, reikia gerai suvokti, kad kokybiškas namų įrengimas kainuoja nemažai ir paprastai biudžetas yra truputi viršijamas. Patariama turėti atsarginį biudžetą, kuriame turėtų būti apie 5-10% sumos kurią planavote išleisti statybos ir apdailos darbams. Tačiau laikydamiesi pirmo šiame tekste pateikiamo patarimo, turėtumėte biudžeto viršijimą sumažinti iki minimumo.

Erdvės darbams parengimas. Paskutinis patarimas – tinkamai parenkite erdvę statybos ir apdailos darbams. Paprastai patariama negyventi remontuojamose patalpose, žinoma, kad kartais tai padaryti ganėtinai sudėtinga, bet geriausia suorganizuoti išvykimą. Jei turite augintinių pasirūpinkite, kad šie turėtų kur apsigyventi šiuo laikotarpiu.
Palaikykite tinkamą komunikaciją su darbininkais, nebijokite sakyti jei esate kažkuo nepatenkinti, tinkama komunikacija įtakos sklandžią darbų eigą.