Laiptai – funkcionali architektūrinė detalė, jungianti du ar daugiau aukštų vieną su kitu, kuria mes paprastai aukštyn ir žemyn lipame kiekvieną dieną. Ši, iš pirmo žvilgsnio, paprasta namų dalis retai susilaukia tokio namuose besilankančių svečių dėmesio, kaip įdomi sienų apdaila, ypatingos plytelės ar išskirtiniai baldai, tačiau kiekvienas architektas, apdailos specialistas ar tiesiog interjero dizaino entuziastai supranta, kad laiptai gali būti viena įdomiausių architektūrinių detalių namuose. Pasitelkę keletą dekoravimo patarimų bei apdailos žinias, galite laiptus savo namų interjere iš paprastų padaryti nepaprastais ir akį traukiančiais.
Jeigu tik pradėjote įrenginėti savo namus ir laiptų dar neturite, jūsų laukia ne tik sprendimai dėl apdailos, bet ir dėl laiptų formos bei medžiagiškumo. Pradėkime nuo keleto praktiškų patarimų, kaip pasirinkti laiptų tipą. Kiekvienas laiptų tipas yra pritaikytas skirtingoms erdvėms, pavyzdžiui: laiptai įrėminti turėklais iš abiejų pusių tinka didelėms, atviroms erdvėms. Mažesnėms erdvėms labiau tinkami yra L formos arba U formos laiptai. Norėdami sukurti didingumo įspūdį didelėje erdvėje, galite pasitelkti lenktą laiptų dizainą, kuriame išryškės apdailos detalės, o mažame puikiai atrodys spiraliniai laiptai. Kalbant apie apdailos medžiagų pasirinkimą laiptams, yra patariama atsižvelgti į likusį namų interjerą. Paprastai stengiamasi nemaišyti itin skirtingų stilių, pavyzdžiu: klasikinio su moderniu. Populiariausios laiptų apdailos medžiagos yra šios: akmuo bei kiliminė danga, o madingiausios: metalas bei plaukiojančios medienos lentos. Laiptų turėklai, retai susilaukia didesnio dėmesio, bet ši detalė yra puiki vieta jūsų kūrybingumui atsiskleisti (jei įrenginėjant pačius laiptus nerekomenduojama maišyti stilių, su turėklais galite daryti ką norite, kūrybingi sprendimai duos geriausius rezultatus).
Kad laiptai taptų išskirtine interjero detale, galite pasitelkti įvairiausias dekoravimo bei apdailos gudrybes. Mes jums teksto apačioje pateikiame keturis unikalius laiptų dekoravimo bei apdailos pavyzdžius, nepriekaištingam galutiniam rezultatui sukurti. 1. Laiptų stovų dekoravimas įdomaus dizaino plytelėmis. Laipto stovas – tai dalis tarp laiptų, kuri yra labai patogi dekoravimui jūsų pasirinktu būdu (šią dalį galite puošti jums labiausiai patinkančia apdailos forma: tapetuoti, dažyti, padengti mokyklinės lentos dažais ir t.t). Šiandien siūlome šią laiptų dalį puošti plytelėmis, plytelių dizaino įvairovė yra be galo plati, o pats plytelės medžiagiškumas laiptams suteikia autentišką jausmą. Pavyzdžiui: apdailai pasirinkę marokietiško stiliaus plyteles, laiptams suteiksite etniško šarmo. 2. Laiptais sukurkite bendrą namų atmosferą. Kadangi jie jungia dvi skirtingas namų erdves, laiptai yra puiki jungiamoji detalė per kurią galima pasakoti namų istoriją ir sukurti atskiras erdves vienijantį interjero akcentą. Pavyzdžiui: skandinaviškame interjere, kur vyrauja baltos sienos ir medinės grindys, pasirinkti minimalistiniai laiptai, su natūralaus medžio apdaila atrodyslabia skoningai ir harmoningai. 3. Pabrėžkite jau egzistuojančius architektūrinius elementus. Pavyzdžiui: jei atnaujinate senus namus, laiptai yra tikslinga vieta, palikti atitinkamo laikmečio, kada buvo pastatytas namas, detalių. Arba jei interjere yra įdomių architektūriniu akcentų, laiptų apdailoje galite juo kopijuoti, kad bendrame interjero vaizde šie elementai derėtų vienas prie kito. 4. Laiptų apdaila kilimine danga arba akcentiniais kilimais. Niekas kitas taip nespinduliuoja šilumos ir namų dvasios, kaip kilimas, tad laiptų apdailai pasirinkę kilimą, interjerui suteiksite jaukumo ir minkštumo. Laiptams patariama rinktis tokį kilimą ar kiliminę dangą, kuri tiktų intensyviam judėjimui, juk laiptais judėjimas aukštyn ir žemyn vyksta kiekvieną dieną. Pavyzdžiui: raštuoti kilimai puikiai tinka laiptams, nes ant jų mažiau matyti įvairaus tipo dėmės.
Mūsų komanda siūlo įvairiausias apdailos paslaugas, norėdami sukurti išskirtinę laiptų ar bet kokia kitą namų erdvės apdailą nedvejodami kreipkitės, kartu sukursime akį traukiantį, išskirtinį objektą, kuriuo džiaugsitės jūs ir grožėsis jūsų draugai.