Grindų danga, interjero kontekste, paprastai atlieka fono vaidmenį, išryškinančio tokius interjero elementus, kaip: baldai bei aksesuarai (nors pasitaiko išimčių, kaip grindų danga tampa centriniu interjero elementu, dėl išskirtinio dizaino). Apdailos kontekste grindys – vienas pagrindinių elementų, tai pamatas, kuris turi būti ne tik gražus, bet ir kokybiškas, tinkantis remontuojamai erdvei bei atitinkantis savininko gyvenimo būdą. Grindų dangos tipų yra ne vienas ir ne du, tad norime supažindinti su keturiais populiariais variantais ir tokiu būdu padėti susivokti, kaip išsirinkti tinkamiausią grindų dangos variantą.
Šiandien populiariausiomis grindų opcijomis galime laikyti šias: parketlentes, laminatą, plyteles, vinilines grindis. Toliau trumpai aptarsime kiekvieną iš jų.
● Parketlentės – ekologiškas, ilgaamžiškas ir itin gražiai interjere atrodantis grindų dangos variantas. Natūralios medienos parketlentės ypatingos tuo, kad yra atsparesnės drėgmei už medienos masyvo grindis, bet kaip ir pastarosios gali būti atnaujinamos, paprastai parketlentes galima atnaujinti du / tris kartus, o tai reiškia, kad jomis džiaugtis galėsite ilgus metus. Parketlentes galite rinktis iš skirtingų medienos rūšių, pagal atspalvį ar efektą, kuriuo yra užbaigta parketlentė.
● Laminatas – grindų danga žinoma savo pigumu bei lengva priežiūra. Laminatas yra stiprus ir atsparus, todėl tinkamas namams, kuriuose yra daug judėjimo, jis taip pat tinka erdvėms, kuriose yra daugiau drėgmės nei įprasta. Galimi įvairiausi laminato raštai, spalvos, jis gali mimikuoti jūsų pasirinktą medžiagą. Šios grindų dangos minusas – jos negali būti atnaujinamos.
● Vinilinės grindys – grindys, kurios tiks žmonėms norintiems ilgaamžiškų grindų, nereikalaujančių daug priežiūros. Ši grindų danga ypatinga tuo, kad yra atspari drėgmei bei gerai praleidžia šilumą. Dėl savo atsparumo jos yra populiarios namuose, kuriuose gausu intensyvaus judėjimo (maži vaikai, augintiniai). Vinilinės grindys yra greitai ir lengvai sumontuojamos.
● Keramikinės plytelės – geriausias pasirinkimas kai reikia vandeniui atsparių grindų, todėl jos dažniausiai naudojamos vonioje bei virtuvėje. Ši grindų danga tinkama naudojimui tiek viduje, tiek lauke. Galima rinktis iš įvairiausio dizaino plytelių ir jomis sukurti pasirinktą atmosferą: nuo elegantiškos iki itin modernios.
Į ką atsižvelgti, renkantis grindų dangą? Renkantis jums labiausiai tinkamą grindų dangą, reikia atsižvelgti į keletą dalykų. Pavyzdžiui:
● Ar remontuojamoje erdvėje daugiau drėgmės nei kituose kambariuose? Renkantis grindų dangą virtuvei, voniai, rūsiui, reikia atsižvelgti į grindų atsparumą drėgmei. Šioms erdvėms puikiai tinka keramikinės plytelės, vinilinės grindys.
● Ar namuose yra intensyvus judėjimas? Jei turite augintinių su aštriais nagais ar mažų vaikų, patariama rinktis atsparią grindų dangą, pavyzdžiui – laminatą.
● Ar jums svarbu, kad grindis būtu lengva prižiūrėti? Ieškantiems grindų dangos, kurią būtu itin lengva prižiūrėti, tiks vinilinės grindys bei laminatas.
● Ar ieškote jaukumo bei ilgaamžiškumo? Daugiausiai jaukumo namams suteikia mediena. Parketlentės – suteiks taip trokštamo jaukumo bei tarnaus ilgus metus.