Naujo namo statybos būsimo savininko gyvenime yra be galo jaudinantis procesas, juk sprendimas investuoti į nuosavą namą yra didžiulis žingsnis, kuris parodo žmogaus ryžtą ir brandą. Tam, kad šis procesas būtų malonus bei nesukeliantis per daug streso, prieš pradedant darbus reikia gauti kuo daugiau ir kuo įvairesnės informacijos apie tai, kas įeina į jį. Aspektų, kuriuos reikia apgalvoti prieš imantis tokio projekto, yra tikrai nemažai: vietos pasirinkimas, finansai, terminai, rangovai ir daug kitų. Šiandien, tam, kad geriau pažintumėte statybos darbų procesą, siūlome susipažinti su dažnai daromomis klaidomis, kurių reiktų vengti.
• Nesidomėjimas statybų įmonės reputacija, neatsižvelgimas į rekomendacijas. Labai svarbu yra pasiklausinėti ir sužinoti kuo daugiau apie rangovą dar prieš pradedant bendradarbiauti. Pravartu gerai išstudijuoti rangovo internetinį puslapį ir apžiūrėti buvusių projektų fotografijas. Tinkamas statybų kompanijos pasirinkimas – be galo rimtas žingsnis į sklandų tolimesnį darbą. Dažnai pasitaiko tokių situacijų, kai rangovas iš pirmo žvilgsnio sužavi savo siūlomais įkainiais, sąlygomis ir pasižadėjimais pastatyti svajonių namą už mažesnę kainą nei konkurentai. Tačiau pradėjus procesą, pradėjus priimti įvairiausius sprendimus ir rinktis norimas medžiagas paaiškėja, kad viskas kainuos daug daugiau, nei rangovas buvo pažadėjęs. Tokia ir kitos panašios situacijos parodo rekomendacijų svarbą. Žinoma reikia suprasti, kad kiekvienas rangovas turės bent jau vieną neigiamą atsiliepimą, taip yra todėl, kad statybos – be galo sudėtingas procesas, tačiau teigiami atsiliepimai užtikrina, kad rangovas yra patikimas ir galite imtis bendradarbiavimo.
• Galvojimas, kad pradinė kaina yra lygi galutinei kainai. Biudžetas namo statybos darbams – kitas esminis sprendimas šiame procese. Svarbu nepadaryti tokios klaidos – pradinę namo kainą laikyti galutine kaina. Be namo statybų biudžeto, visada svarbu turėti atsarginį biudžetą, kuris sudarytų bent 10 – 15 procentų pradinės rangovo numatytos kainos. Taip yra todėl, kad suma keičiasi priklausomai nuo dizaino pasirinkimo bei kitų namo pagerinimo pasirinkimų.
• Tikėjimas, kad viskas klostysis pagal planą. Statybų pasaulyje yra gerai žinoma, kad nebūna tokio namo, kuris būtų pastatomas nuo pradžios iki pabaigos, nesusiduriant su nei viena problema. Todėl geriau iš anksto nusiteikti, kad šio proceso metu yra natūralu susidurti su tam tikrais nesklandumais. Toks nusiteikimas padeda neišsigąsti ir imtis reikiamų veiksmų  susidūrus su tokia problema. Patariama dažnai lankytis statybų vietoje, apžiūrinėti atliktus darbus, matuoti sienas ar kitu būdu tikrinti ar viskas atitinka lūkesčius. Su anksti pastambėta klaida bus galima susitvarkyti daug greičiau, nei su vėlai pastebėta. Taip pat svarbu išsiaiškinti į ką reikia kreiptis pamačius atitinkamą problemą, komunikacijos svarba čia yra nenuginčijama.
• Statybų darbų skubinimas. Statybos yra ne tik labai sudėtingas procesas, bet ir brangus procesas, todėl neskubėkite priimti visus sprendimus tuo pačiu metu. Svarbu galvoti apie ateitį, įsivaizduoti save statomuose namuose po keleto metų. Tik neskubant ir priimant visus tinkamus sprendimus bus pasiekti geriausi rezultatai. Svajonių namo projektas bus įgyvendintas sėkmingai, jei šis procesas bus neskubinamas.
• Tikėjimasis parduoti kitą savo nekilnojamą turtą naujo namo statybų metu. Šis punktas galioja tik tiems, kurie bando parduoti savo seną namą ar butą naujo namo statybų metu. Kartais nutinka taip, kad nepavyksta parduoti seno būsto iki naujo namo pastatymo, todėl verta turėti atsarginį planą. Patariama apgalvoti ir turėti galvoje keletą skirtingų scenarijų. Vienas dažniausiai naudojamų scenarijų tokioje situacijoje: senojo būsto nuoma iki pirkėjo suradimo.
Norėdami įgyvendinti savo svajonių namo projektą, nedvejodami kreipkitės į mus. Bendradarbiaudami sukursime patogius, funkcionalius ir gražius namus, kuriais džiaugsitės ilgus metus. Nuotraukos parinktos iš ehow, homebuilding, mckinneyhomerebate, New Home Source, Pioneer Settler Homesteading, the nest, blog.papress, apartmenttherapy, pinterest.